Керівництво «Київський центр механізації колійних робіт» доводило підприємство до збитковості

19 вересня 2019, 12:21

У діяльності виробничого структурного підрозділу «Київський центр механізації колійних робіт» філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» виявлено низку недоліків та порушень за результатами 2018 р. Перевірку проводив Департамент економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці.

Як свідчать факти перевірок, керівництво виробничого структурного підрозділу «Київський центр механізації колійних робіт» філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» доводило підприємство до збитковості. Зокрема, витрати у минулому році перевищували доходи на 41 млн грн. Основною причиною є значне заниження калькуляції при розрахунках підприємства з регіональними філіями за виконані роботи.

Неефективність використання коштів та майна також підтверджується залишками основних засобів на суму майже 50 млн грн, які станом на 31.12.2018 р. не введені в експлуатацію. Паралельно із цим виявлено 175 найменувань необлікованих матеріальних цінностей з орієнтовною вартістю майже 2,4 млн грн.

Також на підприємстві встановлено відсутність необхідних первинних документів, які підтверджують факти ремонту сторонніми організаціями дизельних двигунів на суму 393 тис. грн, що може свідчити про фіктивність виконаних робіт.

Вказані та інші порушення виникли через безконтрольність та бездіяльність керівництва філії та призвели до суттєвих фінансових й іміджевих втрат Укрзалізниці. За результатами перевірки 10 посадовців притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Зважаючи на те, що в діях окремих посадових осіб вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, матеріали службової перевірки скеровані до Національної поліції України для прийняття процесуального рішення згідно з чинним законодавством.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?