Компенсація за перевезення у приміському залізничному транспорті пасажирів-пільговиків на території регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» на вкрай низькому рівні.

Наразі  за  результатами 5 місяців 2018 року найбільшими боржниками філії  є  Черкаська обласна державна адміністрація – компенсовано 0,4 % від суми наданих послуг;  Київська ОДА ( рівень компенсації становить  6 %)  та Сумська з 9 % компенсованих коштів. Варто зауважити, що по м. Київ за надані послуги на 12 млн 759,2 тис. грн компенсація  взагалі відсутня.

Найкраще розуміють складну фінансову та матеріально-технічну ситуацію у господарстві приміських пасажирських перевезень та плідно співпрацюють із залізничниками у  Житомирській  ОДА. Рівень компенсації становить 46 %.  Далі йдуть Вінницька, Хмельницька та Чернігівська обласні адміністрації.

Залізничники вкотре підкреслюють, що залізниця продовжує виконувати важливу соціальну функцію, забезпечуючи перевезення пасажирів у приміському сполученні в умовах критичного старіння рухомого складу, зростання цін на енергоносії та запчастини, інфляції та ін. Тож для гарантування безпеки пасажирів та подальшого курсування приміських поїздів у регіонах  діяльності філії сподівається на плідну співпрацю як з державними органами, так із органами місцевого самоврядування в областях столичної магістралі.