КПВВ «Чонгар» перетвориться на сучасний і комфортний транспортний хаб, — Іван Юрик

05 травня 2020, 16:08

Питання створення сервісної інфраструктури на КПВВ «Чонгар» отримало своє вирішення. Формулу подальшої співпраці та участі в проєкті Укрзалізниці погоджено з Мінінфраструктури України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Херсонською облдержадміністрацією. До проєкту також планує долучитися приватний інвестор — компанія Socar.

Свої наміри щодо подальшого розвитку об’єкта сторони закріпили 5 травня у Меморандумі про взаєморозуміння та співробітництво. Очікується, що його подальша імплементація дасть змогу забезпечити комфортний перетин громадянами України адміністративної межі з тимчасово окупованою територією Криму через КПВВ «Чонгар», поліпшить доступ громадян до адміністративних послуг та сприятиме розвитку сучасного транспортного хабу поблизу пункту пропуску.

«Укрзалізниця наприкінці 2019 р. власними силами завершила будівництво режимних зон на КПВВ «Чонгар». Підписаний сьогодні меморандум містить перелік практичних кроків для передачі цього об’єкта у державну власність та перетворення його на сучасний транспортний хаб. Ми тішимося, що змогли оперативно втрутитись у ситуацію й вчасно виконати проєкт державного значення, а також зробили все від нас залежне для його успішного завершення. Дякую всім залізничникам-трударям, що втілили цей проєкт у життя», — зазначив в. о. голови правління товариства Іван Юрик.

Меморандум під час візиту на будівництво КПВВ «Чонгар» підписали очільник Укрзалізниці, віце-прем’єр-міністр України—міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв та представник компанії Socar Сергій Коленченко.

Згідно з положеннями документа, після визначення державної компанії—набувача об’єктів пункту пропуску (ДП) Укрзалізниця зробить оцінку майна КПВВ та підготує пакет необхідних документів для його відчуження та передачі на баланс нового ДП з компенсацією понесених витрат. У подальшому, за  умови затвердження Кабінетом Міністрів передачі права власності, розвитком КПВВ займатимуться відповідальне держпідприємство разом із Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  та компанією Socar в межах окремих цивільно-правових угод.

Нагадаємо, Укрзалізниця наприкінці вересня 2019 р. за дорученням Уряду розпочала роботи з будівництва на двох контрольних пунктах в’їзду/виїзду «Чонгар» та «Каланчак» (КПВВ) на межі Херсонської області з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим. Уряд передав функції замовника робіт АТ «Укрзалізниця» від Українського державного підприємства з обслуговування іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?