Після придбання нових електропоїздів АТ Pasažieru vilciens планує ввести інтервальний графік і збільшити кількість пасажирів з 17 млн ​​до 25 млн на рік, повідомив голова правління підприємства Роджер Яніс Грігуліс. Згідно з нинішніми планами, перший із 32 нових поїздів буде поставлений у Латвію наприкінці 2020 р., а останній — у 2023 р., повідомляє Delfi.

Наразі Pasažieru vilciens завершило оцінку технічних пропозицій, наданих на конкурс із закупівлі нових поїздів. Це останній етап процедури закупівлі, після якого буде визначено постачальника. Переможе та компанія, яка запропонує найвигіднішу ціну на весь передбачений термін експлуатації поїздів — 35 років. Це означає, що будуть оцінюватися витрати на техобслуговування, запчастини, споживання енергії та інше.

Участь у конкурсі беруть чотири відомі виробники: іспанська компанія Patentes Talgo S.L. (Talgo), польське дочірнє підприємство швейцарської компанії Stadler — Stadler Polska Sp. z o.o. (Stadler), іспанська компанія Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. (CAF) і чеська компанія Skoda Вагонка А.С.