Локомотивні бригади Укрзалізниці пройшли навчання з експлуатації тепловозів General Electric

23 серпня 2018, 18:20

Вчора ввечері, 22 серпня, з Казахстану повернулися 10 машиністів, які пройшли навчання в Центрі оцінки та розвитку персоналу залізничного транспорту в місті Астана. Локомотивні бригади Укрзалізниці вивчали правила експлуатації та обслуговування локомотивів General Electric серії ТЕ33АС та пройшли практику керування ними.

Для навчання, що тривало з 13 до 22 серпня, були відібрані найкращі з діючих машиністів та машиністів-інструкторів різного віку. Впродовж 10 днів українські фахівці ознайомлювалися з принципами роботи та основними характеристиками тепловозів, порядком дій у нестандартних ситуаціях, при виникненні перешкод під час руху тощо. Також машиністи пройшли практику управління локомотивом на спеціальному тренажері, який повністю імітує роботу тепловоза General Electric. Окрім того, з казахськими колегами, які вже мають значний досвід роботи з локомотивами, спробували себе в практичній роботі у вантажному русі та високо оцінили зручність і потужність американських локомотивів. «Це дійсно нова техніка, аналогів якої ще не було в Україні. Машини потужні, будь-яке навантаження практично не відчувається. Також локомотиви обладнані сучасними системами управління, всі показники контролюються та діагностуються бортовим комп’ютером, а показники виводяться на дисплеї в кабіні машиніста», — поділилися своїми враження машиністи.

За словами директора Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Людмили Василеги, вже найближчим часом компанія організує процес навчання машиністів із користування новими магістральними вантажними тепловозами. «Завдяки вашим знанням ми зможемо організувати повноцінне навчання для колег у регіональних філіях. Таким чином ми сформуємо достойний резерв висококласних машиністів», — пояснила Л. Василега.

Також, за її словами, компанія впроваджує елементи дуальної форми навчання в підготовку кваліфікованих робітників, у тому числі машиністів, у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Зазначена форма навчання дає можливість приділяти більше уваги виробничому навчанню безпосередньо на підприємстві та дозволить краще підготувати молодих фахівців до вимог виробництва.

«Вже з 1 вересня плануємо ввести отримані знання до навчальних програм закладів, які готуватимуть майбутніх машиністів за дуальною системою: 40 % часу приділятиметься отриманню теоретичних знань, 60 % — практиці на місцях — у локомотивних депо та кабіні машиніста», — пояснила директор Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики.

Окрім того, фахівці Укрзалізниці приступають до розробки методичних рекомендацій до інструкцій ПАТ «Укрзалізниця» та створення механізму надання дистанційної допомоги локомотивним бригадам у нестандартних ситуаціях.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?