Локомотивному депо Лозова (Південна залізниця) виповнилося 150 років

09 січня 2020, 13:07

Історія депо Лозова бере свій початок в 1869 р., коли разом із будівництвом Курсько-Харківсько-Азовської залізниці в Панютиному почали роботу паровозні та вагонні майстерні.

Сьогодні локомотивне депо Лозова — високотехнологічне підприємство, що має сучасний тяговий рухомий склад та обслуговує плечі Лозова—Полтава—Київ, Лозова—Мерефа—Основа, Лозова—Слов’янськ—Лиман, Лозова—Синельникове—Нижньодніпровськ-Вузол тощо. Також тут створена сучасна ремонтна база. Зокрема, для обточування колісних пар локомотивів у розпорядженні деповчан є верстат типу А41, стенд для перевірки гасителів коливання локомотивів й обладнання для викачування колісно-моторних блоків. У 2018-му ініціативна група раціоналізаторів депо розробила та впровадила у виробництво кантувач тягових двигунів.

Урочистості з нагоди ювілею відбулися наприкінці 2019 р. На них були запрошені і керівники залізниці, і ветерани підприємства — одного з базових в АТ «Укрзалізниця», атестованих на ремонт ПР-3 електровозів ВЛ11 та тепловозів ЧМЕ3. Щорічно цей вид ремонту проходять десятки локомотивів. До речі, саме у депо Лозова вперше в Укрзалізниці на електровозі ВЛ11 була встановлена й успішно випробувана система космічної навігації.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?