Львівська магістраль закликає громадян дотримуватися правил безпеки на об’єктах залізничної інфраструктури та в черговий раз наголошує, що залізниця — не місце для прогулянок та розваг. Нехтування цим попередженням може призвести до серйозних травм та смерті. На жаль, чимало людей, особливо молодь, не зважають на застереження залізничників і наражають своє життя на смертельну небезпеку. Наслідки такої легковажності трагічні: за попередні кілька днів на об’єктах інфраструктури в Україні було зафіксовано п’ять випадків травмувань унаслідок ураження електрострумом під час спроби залізти на дах рухомого складу. Не оминула біда і Львівську залізницю.

9 липня цього року на станції Ожидів, на даху задньої секції електровоза, що стояв у закріпленому стані на станційній колії, було виявлено тіло молодого чоловіка з ознаками електротравми. Залізничники оперативно викликали на місце події працівників поліції та карету швидкої допомоги, проте медики констатували смерть потерпілого. Правоохоронці з’ясовують обставини випадку.

Ще один трагічний випадок трапився 3 липня цього року на території станції Сихів. Тут при спробі вилізти на дах вагона-зерновоза смертельної травми від ураження струмом зазнав 24-річний львів’янин. Крім того, два смертельні випадки травмувань унаслідок ураження електрострумом були зафіксовані 5 липня цього року на станції Чернігів та на мості перегону Баришівка—Березань, що на Київщині. В обидвох випадках через легковажність та невиправданий ризик постраждали підлітки — 13-річна дівчина та 15-річний хлопець. А 6 липня вночі на станції Дарниця під час спроби вилізти на цистерну був смертельно травмований струмом юнак 1999 року народження.

Залізничники вкрай стурбовані збільшенням кількості випадків невиробничого травматизму. Особливо прикро, що через нехтування правилами поведінки на залізничному транспорті часто травмується та гине молодь. Аби запобігти цій жахливій тенденції, виконавчий директор регіональної філії «Львівська залізниця» Володимир Крот дав доручення службі воєнізованої охорони посилити заходи з профілактики невиробничого травматизму та охорони об’єктів інфраструктури. Крім того, керівник Львівської магістралі дав доручення причетним службам перевірити господарства на наявність та стан безпечних маршрутів переходу громадян через колії, службових проходів та відповідних знаків і покажчиків на об’єктах інфраструктури. Крім того, Володимир Крот наголосив на необхідності продовжувати інформаційно-роз’яснювальну роботу, скеровану на запобігання невиробничому травматизму на магістралі.

Львівська залізниця вкотре наголошує, що напруга у контактній мережі сягає понад 27 тис. В. А зазнати ураження струмом можна не лише внаслідок безпосереднього контакту з дротами та обладнанням, але й від електричної дуги, що утворюється між вагонами та лініями електропередач. За таких умов надзвичайно небезпечним є захоплення дітей та підлітків фотографуватися на рухомому складі та штучних спорудах, перебування на яких суворо заборонено. Тому магістраль ще раз звертається до батьків із проханням слідкувати за своїми дітьми, пояснювати їм небезпеку таких необдуманих вчинків та навчати базових правил поведінки на об’єктах залізниці.