Львівська залізниця наголошує, що випадки псування та розукомплектування рухомого складу, особливо того, що задіяний у приміському русі, загострюють проблему належного забезпечення та організації приміських пасажирських перевезень. Із початку 2018 р. працівники Львівської залізниці зафіксували 14 таких випадків, що завдали збитків на суму майже 122 тис. грн.

Яскравий приклад байдужості до інтересів громадян, які користуються послугами залізниці в приміському сполученні, та зусиль залізничників, які в непростих умовах спрямовують усі зусилля на виконання цієї соціально важливої функції, було зафіксовано вчора вночі, 21 червня, на 1-й колії вокзалу курортної станції Трускавець. Пріблізно о 5-й годині перед рейсом локомотивна бригада виявила, що невідомі особи розмалювали аерозольними фарбами два вагони електропоїзда ЕР2т № 7246. На місце події залізничники викликали наряд поліції. Триває розслідування.

Варто зауважити, що, крім прямих збитків, заподіяних зловмисниками, на плечі господарства приміських перевезень лягають додаткові витрати робочого часу працівників підрозділів та кошти, необхідні для усунення цих збитків. Крім того, пошкоджені вагони необхідно відставляти для ремонту, що відповідно зменшує їх кількість в експлуатації та призводить до скорочення составів поїздів. Із початку 2018 р. через злочинні дії крадіїв, хуліганів та вандалів залізничникам доводилося тимчасово вилучати з експлуатації для позапланового відновлення майже 20 одиниць моторвагонного рухомого складу.

З метою гарантування безпеки руху поїздів та пасажирів, підвищення комфорту приміських пасажирських перевезень Львівська залізниця звертається до громадян із проханням обережно ставитися до майна магістралі, виявляти високу культуру поведінки під час подорожей, а також просить реагувати та оперативно інформувати залізничників і правоохоронців про виявлені факти протиправних дій на об’єктах інфраструктури й осіб, що їх вчинили.