Упродовж 10 місяців 2018 р. Укрзалізниця інвестувала в оновлення рухомого складу та модернізацію інфраструктури понад 6,8 млрд грн, що надійшли на спеціальний інвестиційний рахунок компанії від індексації тарифів на вантажні перевезення. Про це повідомив директор з економіки і фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

«Упродовж 10 місяців 2018 р. Укрзалізниця інвестувала в закупівлю та ремонт вантажних вагонів, модернізацію та капітальний ремонт тягового рухомого складу, оновлення інфраструктури понад 6,8 млрд грн. Ці кошти, як ми й обіцяли нашим клієнтам, акумулювалися на окремому інвестиційному рахунку та всі були направлені на фінансування цілей, визначених інвестиційним планом компанії», — зазначив Андрій Рязанцев.

Зокрема, за його словами, за рахунок цих коштів у січні—жовтні 2018 р. Укрзалізниця профінансувала закупівлю вантажних вагонів на суму 390,5 млн грн, модернізацію та капітальний ремонт тягового рухомого складу — на суму понад 1,5 млрд грн, здійснила авансовий платіж для отримання в користування 30 магістральних вантажних тепловозів General Electric на суму понад 1,1 млрд грн. Також компанія придбала матеріали для виготовлення, модернізації та капітального ремонту вантажних вагонів на суму 2,1 млрд грн, матеріали верхньої будови колії для модернізації інфраструктури на суму приблизно 1,7 млрд грн.

Нагадаємо, що торік Укрзалізниця вперше в своїй історії задекларувала готовність публічно демонструвати бізнесу та громадськості рух коштів, які надходять на окремий інвестрахунок товариства від індексації тарифів на вантажні перевезення. Таким чином компанія підтверджує свою орієнтованість на ринок, відкритість та прозорість під час використання коштів на інвестиційну діяльність.

Також Андрій Рязанцев зазначив, що за останній рік, приміром, середня ціна дизельного пального зросла на 30 %, вартість електроенергії — в середньому на 15 %, середня заробітна плата — майже на 25 %, індекс цін товаровиробників промислової продукції зріс на 16,6 %. «Таким чином, індексація тарифу, яка була здійснена наприкінці 2017 р. вже знівельована зростанням цін на компоненти собівартості перевезень, відповідно джерело для подальших інвестицій відсутнє. Саме тому ми пропонуємо переглянути існуючий рівень тарифу та здійснити його автоматичну прив’язку до індексу цін виробників», — зазначив він.

Перші розрахунки зі спеціального інвестиційного рахунку, на якому акумулюються кошти від індексації тарифів, Укрзалізниця здійснила 8 грудня 2017 р.

Індексація тарифів на вантажні перевезення на 15 % відбулася 31 жовтня 2017 р.