На Львівській залізниці відбувся галузевий семінар-нарада з питань розвитку системи професійного навчання персоналу

05 березня 2019, 12:37

З ініціативи Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця» на базі регіональної філії «Львівська залізниця» відбувся семінар-нарада «Організація професійного розвитку персоналу. Сучасний стан та тенденції розвитку системи професійного навчання». Разом зі залізничниками участь у діалозі на цю тему взяли експерти Міністерства соціальної політики України та фахівці Львівського обласного центру зайнятості. У ході семінару відбулися практичні заняття для інженерів з підготовки кадрів, керівників відділів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів регіональних філій та філій Укрзалізниці.

У ході семінару доповідачі наголосили на актуальності розвитку та осучаснення процесу професійного навчання, використання при цьому новітніх тенденцій в освіті. Водночас увагу фахівців із підготовки персоналу звернули на необхідності дотримання загальнодержавної та корпоративної нормативно-правових баз, що регламентують проведення професійного навчання.

Значна частина семінару стосувалася теми порядку та методики розроблення професійного стандарту — документа, в якому затверджені в установленому порядку вимоги до компетентностей працівників, що слугують основою для формування їхніх професійних кваліфікацій.

Під час практичних занять учасники самостійно складали професійний стандарт для своєї професії, визначали перелік трудових функцій та компетентностей, які їй притаманні, а також моделювали бізнес-процес професійного навчання, яке містить не лише освітні й виробничі потреби, а й враховує нахили та здібності потенційних працівників. Таким чином, фахівці з персоналу повинні вміти розвивати інтегровану особистість працівника, і йдеться не лише про його інтелектуальні та аналітичні навички, а про вміння приймати самостійні рішення, комунікативні здібності, взаємодію у колективі, професійну мобільність.

За словами директора Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця» Людмили Василеги, ще один важливий практичний аспект семінару-наради полягає в тому, що всі пропозиції та зауваження учасників будуть проаналізовані та враховані у подальшій роботі.

Зауважимо, що впродовж минулого року загалом в Укрзалізниці професійне навчання за трьома напрямами — підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації — пройшло 38 тис. 548 осіб, що на 17 % більше, ніж у 2017 р.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?