16 травня 2019 р. близько 23.00 на перегоні Миколаїв—Мішкове, що на Миколаївщині, працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» спільно з працівниками Департаменту економічної та інформаційної безпеки затримали машиніста тепловоза, складача поїздів станції Миколаїв та їх спільників під час зухвалого та заздалегідь спланованого викрадення дизельного пального з локомотива. Зловмисників передано представникам правоохоронних органів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Як з’ясувалося, для проведення злочинної оборудки горе-залізничники використали автомобіль УАЗ, у кузові якого був розташований пластмасовий бак на1,5 т. Дизельне пальне з тепловоза ЧМЕЗ, який зупинився на 103 км перегону Миколаїв—Мішкове, викачували за допомогою помпи. Розкрадачів затримано на гарячому саме під час зливу дизпального, на той момент злочинці вже встигли повністю заповнити резервуар в кузові автомобіля.

На місце злочину працівники воєнізованої охорони Укрзалізниці одразу викликали поліцію. Однак під час очікування правоохоронців події стрімко розвивалися далі: о 23.15 на місце під’їхав автомобіль Mitsubishi Pajero іноземної реєстрації, з якого вийшли двоє невідомих осіб та ще двоє чоловіків підійшли з боку лісосмуги. Зазначені особи силоміць почали забирати УАЗ та водія. Під час сутички із співробітниками воєнізованої охорони один із невідомих, погрожуючи працівникам Укрзалізниці викруткою, сів за кермо автомобіля УАЗ та почав рух у напрямку Херсонського шосе. Водночас машиніст намагався почати рух тепловоза в напрямку Мішкового. Другий чоловік сів у Mitsubishi Pajero та поїхав слідом за УАЗом. Опівночі на місце події прибула оперативна група поліції, яка затримала двох невідомих осіб та іномарку.

Оперативники знайшли УАЗ з повним баком викраденого дизпального неподалік від місця події. Його опечатано та доставлено в Інгульський відділ поліції, водія авто передано представникам поліції.

Нині тривають слідчі дії, встановлюється розмір матеріальних збитків.