У регіональній філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» з метою проведення ефективної політики енергозбереження і сприяння раціональному використанню ресурсів створено оперативний штаб з енерго-, ресурсозбереження, підвищення енергоефективності та впровадження заходів бережливого виробництва.

Головою Оперативного штабу призначено головного  інженера—першого заступника директора філії. Також до складу оперативного штабу увійшли начальники служб, дирекцій залізничних перевезень, головний метролог філії—начальник  дорожнього центру стандартизації і метрології та начальник дорожнього експертно-технічного центру.

Серед основних функцій штабу: розгляд та затвердження програм з енерго-, ресурсозбереження, контроль за їх виконанням, затвердження наданих структурними та виробничими підрозділами матеріалів з нормування і планування витрат паливно-енергетичних ресурсів тощо. Окрім того, члени оперативного штабу опрацьовуватимуть проекти програм розвитку та використання альтернативних джерел енергії.