За шість місяців 2018 р. на оперативному обліку служби відомчої воєнізованої охорони перебуває 444 випадки незаконного втручання в діяльність філії «Одеська залізниця». Внаслідок втручань залізниці завдано матеріальних збитків майже на 5 млн грн, що приблизно на 600 тис. грн перевищує минулорічну суму збитків.

Таку інформацію було озвучено на нараді під головування заступника директора регіональної філії «Одеська залізниця» з безпеки Павла Яценка. Під час заходу було підведено підсумки роботи по службі відомчої воєнізованої охорони філії.

Порівняно з минулим роком працівники воєнізованої охорони провели 2334 рейди (+1114), а також розкрили 89 крадіжок (+15), серед яких 32 випадки крадіжок вантажів та 57 — комплектуючих деталей, обладнання та майна залізниці на загальну суму 864 тис. грн. Також затримали 119 осіб, у тому числі трьох залізничників, під час крадіжок вантажів або матеріальних цінностей структурних підрозділів філії.

Працівники служби відомчої воєнізованої охорони перевірили 62 пункти прийому металобрухту, серед яких два пункти працювали з порушенням Закону України «Про металобрухт».

За ходіння по коліях у невстановлених місцях було затримано 357 осіб, 206 з яких було притягнуто до адміністративної відповідальності та оштрафовано на суму 7,2 тис. грн.

Особовим складом НО було супроводжено понад 21 тис. поїздів (+2244) та майже 174 тис. вагонів (+32226). Таким чином, відсоток супроводження поїздів становив 84,8 %, а вагонів — 76,3 %.

Керівництво воєнізованої охорони філії «Одеська залізниця» постійно вживає заходів щодо забезпечення максимального відсотка супроводження номенклатурних вантажів. Щодобовим аналізом визначається найбільш раціональний метод використання особового складу для охорони вантажів.

Одним із важливих досягнень служби відомчої воєнізованої охорони є початок реалізації плану заходів запровадження пілотного проекту щодо створення підрозділу швидкого реагування на регіональній філії «Одеська залізниця». Для цього було розроблено проект положення про стрілецьку команду з оперативно-профілактичної роботи (проходить процедуру погодження у відповідних служб); проект структури цієї команди та штатного розпису, а також вирішується питання щодо забезпечення створеної команди та сектору з оперативно-профілактичної роботи комп’ютерною технікою, форменим одягом підвищеної якості, автотранспортом, технічними та спеціальними засобами тощо.

Протягом липня 2018 р. заплановано проведення спільних нарад за особистої участі начальника служби воєнізованої охорони Миколи Павлишена з керівництвом ГУНП у відповідних областях.

З метою усунення причин та передумов, що сприяють виникненню незбережених перевезень вантажів, вживаються заходи щодо забезпечення максимального відсотка супроводження вагонів із номенклатурними вантажами, відпрацювання оперативними групами підрозділів загонів найбільш криміногенних дільниць та станцій.

Службою було організовано додаткове відпрацювання порядку взаємодії та передачі інформації працівниками виробничих підрозділів щодо знаходження сторонніх осіб поблизу залізничних колій, виявлення крадіжок та пошкоджень, до підрозділів воєнізованої охорони й національної поліції для подальшого оперативного реагування.