На Придніпровській залізниці затримано 52 «чорних» лісорубів

28 вересня 2019, 10:02

У 2019 р. працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» припинили 33 спроби незаконного вирубування дерев у смузі відведення магістралі, затримали й передали до правоохоронних органів 52 особи. Відносно «чорних» лісорубів порушено чотири кримінальні провадження, у 12 випадках ведуться слідчі дії.

Нещодавно зловмисників з бензопилами вохорівці затримали в лісосмузі на 284 км перегону Письменна—Улянівка. Троє чоловіків уже встигли спиляти шість дерев: дубів та кленів. Неподалік стояв автомобіль Москвич-412, яким «чорні» лісоруби планували вивозити деревину. Затриманих разом з інвентарем та автівкою передали до Василівського відділу поліції. Орієнтовна сума збитку перевищила 41 тис. грн.

Загалом цьогорічні збитки регіональної філії від самовільного вирубування дерев у зонах відведення становлять понад 600 тис. грн.

Однак найбільш суттєво дії «чорних» лісорубів шкодять місцевій екології. За офіційними даними, лісистість Дніпропетровської області становить лише 5,8 %, Запорізької — 4 %. Більшість лісових насаджень у цих промислових регіонах є штучними і мають насамперед екологічну спрямованість. 

Щоб уберегти зелені насадження в смугах відведення від несанкціонованого та варварського вирубування, працівники ВОХОР регулярно патрулюють дільниці, де зазвичай працюють сокирами «чорні» лісоруби, не залишають без реагування жодне повідомлення про такі дії, взаємодіють із правоохоронцями та місцевими громадами.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?