У зв’язку з закінченням занять у школах та коледжах почастішали випадки травмування дітей та підлітків через небезпечні розваги на залізниці. Так, 31 травня на станції Вінниця-Вантажна восьмикласник 2003 р. н. під час прогулянки з друзями заліз на вагон, ймовірно заради селфі, та був уражений електрострумом від контактної мережі. Підлітка в критичному стані доставлено до опікового відділення Вінницької лікарні.

Раніше, 24 травня, на перегоні Куп’янськ-Сортувальний—Куп’янськ-Південний Харківської області група молодиків розважалися під залізничним мостом. Один із хлопців піднявся по драбині вгору на ферму мосту. Намагаючися стрибнути з мосту в річку, підліток торкнувся дроту контактної мережі, був уражений електричним струмом і впав на колію. Потерпілий 2002 р. н. доставлений до міської лікарні м. Куп’янськ.

2 червня отримав травму електрострумом молодик 25 років, який намагався вкрасти трансформатор на станції Бровари на Київщині. Потерпілого помітив машиніст поїзда, залізничники викликали швидку і поліцію, хлопця госпіталізували.

Діти і підлітки піддають себе величезній небезпеці, коли піднімаються на вагони, локомотиви, огорожі, мости та інші залізничні об’єкти заради фотографії або на спір з однолітками. З початку 2019 р. внаслідок ураження електричним струмом травмовано 20 сторонніх осіб, з них п’ятеро — смертельно. Серед травмованих дев’ятеро дітей віком до 16 років, одна дитина загинула. За відповідний період 2018 р. внаслідок ураження електричним струмом було травмовано вісім сторонніх громадян, з них одного — смертельно. Серед травмованих було двоє дітей віком до 16 років.

Укрзалізниця вкотре попереджає, що робоча напруга контактної мережі — 27 тис. В. При наближенні до дроту ближче ніж на 2 м може виникнути електрична дуга між тілом людини і дротом та завдати електротравму з важкими наслідками для здоров’я. Пам’ятайте: жоден лайк не вартий смертельного ризику!