Наглядова рада та правління Укрзалізниці обговорили з Міхеілом Саакашвілі план реформування залізничної галузі

23 червня 2020, 10:03

Наглядова рада та правління АТ «Укрзалізниця» обговорили з головою Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеілом Саакашвілі питання перетворення УЗ на конкурентоспроможну, ринкову компанію. Зустріч відбулася 22 червня 2020 р. у головному офісі Укрзалізниці.

За словами в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, товариством розроблена та впроваджується стратегія, яка відповідає міжнародним угодам та урядовим завданням. «Укрзалізниця — один з найбільших активів та партнерів держави. Так, з 2017-го до 2019 р. компанія сплатила до державного бюджету та бюджетів інших рівнів понад 68 млрд грн. Наразі перед нами, у ці нелегкі часи, спричинені пандемією коронавірусу, стоїть завдання стабілізувати фінансовий стан товариства та перейти до фази активного розвитку. Саме це і стало основою наших реформ, які вже впроваджуються та ще попереду», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Компанія вже впровадила низку заходів для стабілізації становища, але для продовження реформ необхідна підтримка держави. Укрзалізниця на сьогоднішній день завдяки реалізації антикризових заходів уже зекономила 6,5 млрд грн.

«Проте велику надію ми покладаємо на державу та її підтримку, адже державне фінансування залізниць є загальносвітовою практикою та збільшується в умовах кризи», — констатував Іван Юрик.

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі підтримав необхідність вирішення ключових проблем, що стоять перед УЗ: оптимізація неефективних активів та залучення інвестицій у розвиток, зокрема із залученням державного бюджету та інших видів державної підтримки.

Він також запропонував спільними зусиллями розробити пропозиції щодо цільової моделі Укрзалізниці та залізничної галузі загалом, яка дасть змогу не тільки забезпечити розвиток товариства та реалізувати його цілі, а й активізувати промисловий потенціал України.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?