Наглядова рада Укрзалізниці прозвітувала про результати управління в товаристві

19 листопада 2019, 13:02

Наглядова рада АТ «Укрзалізниця» відреагувала на зауваження керівника Уряду та опублікувала стислий звіт про результати управління в товаристві.

«Попри те, що багато зроблено, ми визнаємо, що зробити треба ще більше, і в цьому контексті ми вітаємо будь-яку конструктивну критику та вказування нам на недоліки як цінний внесок для покращення показників компанії», — йдеться в заяві наглядової ради, опублікованій на сайті Укрзалізниці 19 листопада 2019 р.

Члени наглядової ради зазначили, що Укрзалізниця за останні два роки помітно поліпшила фінансовий результат та підвищила свою прозорість: «Вся фінансова, інвестиційна та аудиторська звітність зараз публікується онлайн. Компанія повернулася до прибутковості, яку демонструє протягом останніх двох років, не отримуючи при цьому державних субсидій за збиткові пасажирські перевезення, і залишається великим платником податків. Ми вдало розмістили єврооблігації на суму $ 500 млн, що дозволило значною мірою знизити витрати на фінансування».

У звіті наглядова рада також повідомляє, що починаючи з 2018 р. в тісній співпраці з правлінням компанії ухвалено ключові документи, якими закладено правильну інституційну основу для розвитку компанії. Серед них Статут, Кодекс етики, Політика запобігання та протидії корупції. Наглядова рада також брала участь у розробці політики здійснення державної власності щодо АТ «Укрзалізниця» й довгострокової Стратегії АТ «Укрзалізниця» перед затвердженням їх Урядом.

Крім того, влітку 2019 р. наглядова рада припинила повноваження чотирьох із семи членів правління й відібрала нові кандидатури для їх призначення Урядом. «Сьогодні правління в новому складі має на меті централізувати всі ключові рішення від різноманітних регіональних підрозділів до рівня центрального апарату разом з основними бізнес-вертикалями товариства для більш ефективного та злагодженого прийняття рішень і посилення контролю в майбутньому», — йдеться у звіті наглядової ради.

Члени наглядової ради також відзначили прогрес компанії в запобіганні та боротьбі з корупцією. «Менеджмент компанії взяв на себе зобов’язання зосередитися на викоріненні корупції. З цією метою компанія на конкурсних засадах провела відбір трьох нових керівників: директора із закупівель, керівника з комплаєнсу та керівника з питань управління ризиками. Компанія тісно співпрацює й надалі посилює взаємодію з правоохоронними органами, зокрема з метою протидії організованій злочинності, яка пронизала Укрзалізницю за роки існування. АТ «Укрзалізниця» взаємодіє з детективами з Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і сприяє у проведенні ними розслідувань», — зазначає наглядова рада.

Також наглядова рада започаткувала внутрішню анонімну гарячу лінію, на яку залізничники можуть повідомляти про випадки корупції. Незабаром буде впроваджено зовнішню анонімну гарячу лінію для громадськості.

Серед ключових пріоритетів члени наглядової ради Укрзалізниці відзначили здійснення анбандлінгу компанії: «Спільно з нашим акціонером, Урядом України, ми також фокусуємося на імплементації нашого затвердженого стратегічного плану, який є важливою частиною реформ, намічених Урядом. Цей план спрямований на анбандлінг вантажного, пасажирського та інфраструктурного компонентів системи залізничних перевезень з метою збільшення продуктивності, ефективності, якості та конкурентного ціноутворення наших послуг для наших клієнтів — як пасажирів, так і вантажовідправників, а також створення кращих робочих умов для наших працівників».

Повна версія заяви наглядової ради АТ «Укрзалізниця» доступна за посиланням.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?