Напередодні Дня перемоги над нацизмом колійники здійснили благоустрій шляхопроводу ім. Магомета Караєва в Харкові

09 травня 2020, 09:36

Напередодні травневих свят працівники Харківської дистанції колії за щорічною традицією здійснили благоустрій головного шляхопроводу Харкова, який має ім’я залізничника Магомета Караєва.

Як уточнили кореспонденти «Медіацентру «Магістраль», було пофарбовано перила огорожі, частково відремонтовано 200 бетонних стійок перильної огорожі, здійснено поточний ремонт тротуарів.  

Історична довідка

Холодногірський (Свердловський) автомобільний шляхопровід ім. Магомета Караєва з’єднує Холодну гору з центральною частиною Харкова. Проходить над коліями станції Харків-Пасажирський регіональної філії «Південна залізниця». У 1941 р. міст підірвав рядовий 82-го залізничного батальйону 13-ї залізничної бригади Магомет Караєв, знищивши ціною власного життя шляхопровід разом із фашистською технікою та солдатами на ньому. У межах відновлення міста у 1954-му міст відбудували, а за проєктом архітектора О. М. Мацкевича він перетворився на одну з прикрас Харкова. У травні 1980 р. на пілоні мосту урочисто встановили меморіальну дошку на честь Магомета Караєва.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?