Найбільш дієвим механізмом залучення інвестицій у залізничну галузь є IPO, — Євген Кравцов

27 серпня 2019, 17:00

Найбільш дієвим механізмом залучення інвестицій у галузь в найближчому майбутньому є саме IPO. Таку думку голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов висловив у колонці для «Економічної правди».

Як зазначає Євген Кравцов, при теперішньому масштабі бізнесу та зношеності інфраструктури й рухомого складу, а також беручи політичні та економічні ризики, недосконале законодавство та інші стоп-фактори, продаж усієї компанії чи великого сегмента бізнесу Укрзалізниці одному стратегічному партнеру у найближчій перспективі навряд чи можливий.

За словами керівника Укрзалізниці, у світі залізниці мають різні форми власності. Наприклад, у Франції, Італії та Німеччині вони на 100 % належать державі. У США, Канаді, Бразилії, Південній Африці — це повністю приватна власність. У деяких країнах, як, наприклад, у Данії чи Нідерландах, у приватні руки передані лише вантажні перевезення. Є й не дуже вдалий прецедент продажу залізниці невеликими частинами у Великій Британії.

Ще один механізм залучення приватного капіталу — це розміщення частини акцій на біржі з можливістю участі широкого кола інвесторів. Один із останніх таких успішних кейсів — це вихід на IPO польської PKP Сargo.

Саме ІРО*, на думку Євгена Кравцова, є оптимальним варіантом для залучення приватного капіталу в залізничну галузь.

 «Окрім недорогих довгих грошей, IPO дає компанії унікальну можливість поліпшити ефективність роботи та якість корпоративного управління в процесі його підготовки. IPO — це чудове щеплення від корупції та неефективності, яке зробить Укрзалізницю сильнішою і привабливішою для іноземних інвесторів», — упевнений голова правління компанії.

«У будь-якому разі, коли, навіщо і в який спосіб здійснюватиметься приватизація Укрзалізниці, вирішуватиме її власник — держава», — резюмував Євген Кравцов.

Повну версію колонки читайте тут.

*перший публічний продаж частини акцій


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?