Обговорення та затвердження стратегії компанії – першочергове завдання правління та наглядової ради в рамках реформи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця – Євген Кравцов

23 березня 2018, 14:58

Діалог правління та наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» в рамках реформи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця» має розпочатися з обговорення стратегії розвитку компанії – ключового документу для здійснення подальших позитивних перетворень товариства. Таку думку висловив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час зустрічі топ-менеджменту товариства з консультантами компанії Deloitte, присвяченій обговоренню напрацьованих компанією-консультантом рекомендацій для реалізації реформи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця».

«Комунікація правління ПАТ «Укрзалізниця» та наглядової ради, яка буде сформована, має розпочатися з обговорення стратегії розвитку компанії, яка визначить чіткий план дій у всіх вертикалях товариства. Цей документ, який вже був презентований раніше, має бути затверджений першочергово, на початку реформи корпоративного управління», - зазначив Євген Кравцов. Він додав, що для ефективного управління компанією потрібно чітко розподілити сфери відповідальності між наглядовою радою та правлінням, а також розподілити функції між структурними підрозділами і вертикалями, визначити показники ефективності для кожної вертикалі та контроль за їх виконанням.

Зі свого боку консультанти Deloitte на підставі проведеного аналізу поточного стану корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця» виокремлюють та розподіляють за сферами відповідальності дев’ять основних компонентів, необхідних для ефективного управління компанією. Зокрема, до сфери відповідальності наглядової ради експерти Deloitte пропонують віднести: управління, стратегію, показники діяльності, персонал та доброчесність, а до сфери відповідальності правління – формування робочого плану для всієї компанії, вирішення операційних питань, звітність та комплаєнс.

Під час наради консультанти Deloitte та менеджмент товариства обговорили ці пропозиції, а також визначили пріоритетність низки ключових заходів з формування цільової моделі корпоративного управління та орієнтовні терміни їх впровадження. Передбачається, що запропоновані компанією-консультантом рекомендації будуть покладені в основу дорожньої карти реалізації нової моделі корпоративної структури ПАТ «Укрзалізниця». Загалом реформу корпоративного управління пропонується провести впродовж найближчих кількох років.

Нагадаємо, що за результатами відкритих торгів в системі ProZorro наприкінці минулого року компанія Deloitte стала консультантом ПАТ «Укрзалізниця» для покращення корпоративного управління та нормативно-правової і законодавчої бази товариства. Компанія Deloitte має запропонувати ПАТ «Укрзалізниця» детальний план дій з корпоративного управління та сучасну ефективну модель управління, яка удосконалить роботу товариства.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?