У червні—липні 2018 р. станціями дирекції залізничних перевезень з організації взаємодії портів та припортових станцій регіональної філії «Одеська залізниця навантажено 24 тис. 461 та вивантажено 114 тис. 153 вагони. За попередніми даними, нетарифні доходні надходження за підсумками роботи дирекції в червні—липні 2018 р. становили понад 55 млн грн, що на 8,1 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2017 р.

Уже два місяці в регіональній філії «Одеська залізниця» працює дирекція залізничних перевезень з організації взаємодії портів та припортових станцій. Головною передумовою появи якої стала динаміка зростання експортних вантажів, які проходять через морські порти України. До складу дирекції увійшли наступні станції: Берегова, Одеса-Порт, Ізмаїл, Чорноморськ-Порт, Жовтнева, Прибузька, Миколаїв-Вантажний, Херсон та Херсон-Порт.

За перший місяць роботи розроблено та видано Технічні умови на реконструкцію парку під’їзної колії СП ТОВ «Трансбалктермінал» та ходової колії № 35 по станції Чорноморськ-Порт. Ведеться робота ще над трьома проектами по станціях Чорноморськ-Порт, Одеса-Порт, Миколаїв-Вантажний. Також проводиться робота з представниками елеваторів щодо здійснення контролю з боку підприємств за своєчасним проведенням повірки придатності вагонних ваг підприємств та організації цілодобової роботи підприємств у період масового приймання та відвантаження зернових вантажів. Усе це дало змогу сьогодні повністю актуалізувати інформацію в автоматизованій системі паспортизації за всіма підприємствами, які працюють на станціях дирекції відповідно до діючих договорів про експлуатацію під’їзних колій. Також проінформовано вантажовласників щодо встановлення обмежень у частині погодження планів навантаження вагонів на станції понад максимальні переробні спроможності. Найближчим часом планується введення режиму погодження вантажів між стивідорними компаніями, портами й залізницею для можливості регулювання пікових навантажень і планування організації перевізного процесу з урахуванням підходу суден.

Для вирішення цілої низки проблем, які виникають під час співпраці із вантажовідправниками, працівники дирекції за цей час провели комісійні виїзди по обстеженню 10 під’їзних колій підприємств по восьми станціях магістралі. У зв’язку з перерозподілом вантажопотоку з імпорту на експорт за ініціативою ДП «Морський торговельний порт «Южний» було проведено нараду з в. о. директора регіональної філії «Одеська залізниця» Сергієм Нікуліним за участю фахівців дирекції, щодо перегляду розподілення переробної спроможності під’їзної колії порту. На нараді було прийнято рішення про створення робочої групи з детального обстеження умов роботи навантажувально-розвантажувальних фронтів для подальшого прийняття компромісних рішень.

Нині розпочато роботу з організації та проведення аудиту пропускних спроможностей припортових станцій, що дасть змогу визначити розміри інвестицій, які необхідно залучити на будівництво додаткових колій або реконструкцію наявного колійного розвитку зазначених станцій.

Нагадаємо, серед основних завдань дирекції — вирішення проблеми диспропорції переробної спроможності морських портів і припортових станцій, внутрішньо-портова робота під єдиним диспетчерським контролем, співпраця з портами та стивідорами в питаннях підвищення ефективності взаємодії залізничного та морського транспорту для якісного та швидкого обслуговування місць стику «залізниця—морські порти», раціоналізації процесу виконання контролюючих операцій із метою скорочення часу на проходження митного огляду та оформлення документів, організація роботи щодо отримання додаткових доходів за рахунок надання клієнту повного комплексу транспортно-експедиційних послуг.