Регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» є новатором серед інших залізниць у створенні та успішній роботі служби енергоменеджменту. Саме тут було впроваджено пілотний проект по створенню такої служби і це має значний економічний ефект для магістралі. Створений у 2015 р. підрозділ має функції інспекції по енергозбереженню з такими важливими напрямками роботи, як нормування усіх видів енергоресурсів, моніторинг роботи рухомого складу та стаціонарної енергетики, впровадження проектів і нормативного забезпечення.

Своїми ідеями, досвідом та напрацюванням одеські залізничники поділилися із колегами з інших філій під час дводенного семінар-наради у Львові на тему «Впровадження та застосування вимог нормативних документів щодо порядку документального та електронного супроводження використання нафти та нафтопродуктів».

За словами в.о. начальника служби енергоменеджменту регіональної філії «Одеська залізниця» Вадима Чупріна, упродовж останніх років енергоємність залізниці знижувалася, досягнувши мінімального рівня серед залізниць України — 6,21. Цьому сприяли реалізовані організаційно-технічні заходи на залізниці, а також максимальний контроль за економією дизельного палива й електроенергії на тягу поїздів. У подальшому знизити показник енергоємності регіональної філії можна тільки за рахунок впровадження технічних енергозберігаючих заходів капітального характеру. Виконання заходів програми енергозбереження за 2017 р. дало змогу отримати економію понад 4,5 тис. т умовного палива (далі — туп), що на 45,3 % більше запланованого. Вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів — понад 39 млн грн. За шість місяців поточного року заходи програми енергозбереження дали змогу зекономити понад 1 тис. т умовного палива на суму понад 10 млн грн. Від запровадження додаткових енергоефективних заходів очікуваний річний економічний ефект становить 67,3 млн грн за рахунок економії майже 5 тис. туп.