Одеському центру професійного розвитку персоналу виповнилося 75 років

19 листопада 2019, 11:57

Вчора  Одеському Центру професійного розвитку персоналу виповнилося 75 років. За ці роки підрозділ підготував понад 25 тис. працівників магістралі.

Це — ліцензований професійно-технічний навчальний заклад, що здійснює професійне навчання кадрів залізниці. Має ліцензії для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників за 13 спеціальностями, серед яких машиністи і помічники машиніста електровоза, тепловоза, оглядачі й оглядачі-ремонтники вагонів, прийомоздавальники вантажу і багажу, касири товарні (вантажні) й машиністи-інструктори.

На курсах цільового призначення тут навчають упровадженню нових виробничих технологій, обладнання, рухомого складу, охорони праці, безпеки руху, перевезення небезпечних вантажів, проведення семінарів, шкіл передового досвіду тощо. Додамо, що впродовж року в центрі проходять заняття з перевезення небезпечних вантажів для від 1 до 2 тис. робітників. Вчать у закладі й наданню невідкладної домедичної допомоги.

У розпорядженні центру — 17 навчальних кабінетів, лабораторія, майстерня для виробничого навчання, тренажерний і актовий зали та читальна зала при бібліотеці на 25 місць, загальний фонд якої становить понад 12 тис. примірників.

Історична довідка

Одеська технічна школа — такою була найперша назва центру — почала свою роботу 1 серпня 1944 р. згідно з наказом начальника залізниці. Однак для заснування нового закладу із підготовки кадрів масових професій потрібен був наказ Міністерства шляхів сполучення. Тому офіційно вона була відкрита 18 листопада того ж року. У 1990 р. технічна школа машиністів локомотивів змінила назву на Одеську технічну школу Одеської залізниці, а сьогодні це виробничий підрозділ «Одеський центр професійного розвитку персоналу» регіональної філії «Одеська залізниця».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?