За чотири місяці 2019 р. територією України перевезено понад 125 тис. контейнерів в умовних одиницях (ДФЕ). Це на 8 % перевищує показник відповідного періоду 2018 р. Також у цьому році Укрзалізниця вже запустила три нові контейнерні поїзди, два з яких — міжнародні. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

На його думку, все це є результатом системної роботи, до якої входить організація регулярних контейнерних поїздів, розвиток інфраструктури та укладення угод з іншими залізничними адміністраціями щодо міжнародних маршрутів.

«Наша мета — максимально ефективно використовувати наявний вантажний рухомий склад. Тому ми стимулюємо вантажовласників перевозити вантажі в контейнерах у складі регулярних контейнерних поїздів. Для них це — суттєве зменшення вартості перевезення разом із гарантованим терміном доставки, а для Укрзалізниці — зменшення експлуатаційних витрат», — підкреслив керівник Укрзалізниці.

Він також повідомив, що обсяги перевезень вантажів у складі контейнерних поїздів за чотири місяці цього року зросли на 70 %. Зокрема, перевезено 44,3 тис. ДФЕ, що становить 36 % від загального обсягу контейнерів, перевезених територією України. Наразі територією України організовано 20 контейнерних поїздів, з яких 17 курсують на регулярній основі.

Укрзалізниця наразі готується до запуску нових контейнерних поїздів з Польщі та Литви, а також формуватиме нові для перевезень у внутрішньому сполученні. Крім того, компанія стимулює клієнтів до розширення номенклатури вантажів для перевезення в контейнерах. 

Нагадаємо, минулого тижня під час логістичної конференції в Польщі Євген Кравцов зауважив, що вантажовідправники щороку переплачують від 10 до 15 млн євро, транспортуючи вантажі з Китаю в обхід України. За його словами, Шовковий шлях із Китаю до Європи через Україну може бути дешевшим, швидшим і зручнішим для всіх учасників цього проекту.