План реструктуризації Укрзалізниці буде готовий до кінця року, – Євген Кравцов

03 вересня 2019, 12:05

План реструктуризації Укрзалізниці, який передбачає розділення компанії на трьох операторів: інфраструктурного, вантажного і пасажирського плюс виробничий блок, буде готовий до кінця року. Доручення Президента України Володимира Зеленського буде виконано вчасно. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Цей покроковий план стане частиною реалізації стратегії Укрзалізниці, погодженої Кабінетом Міністрів та затвердженої наглядовою радою ще у червні 2019 р. Після доопрацювання та затвердження цього плану наглядовою радою компанія почне конкретні кроки з його реалізації під контролем Уряду.

Як зауважив керівник Укрзалізниці, саме європейську модель підтримують Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та міністр інфраструктури Владислав Криклій. «Головне в ній, що інфраструктура залишається в державному регулюванні, а пасажирські та вантажні перевезення здійснюються на ринкових умовах», — розповів Євген Кравцов.

За його словами, всі ці базові елементи є частиною стратегії Укрзалізниці, але вона неможлива без дотримання декількох передумов. Перша — потрібне державне фінансування пасажирських перевезень і розвитку інфраструктури. Друга — забезпечення недискримінаційних умов (в першу чергу тарифних) між підприємствами приватного та державного сектору. І остання — сприяння у вирішенні соціальних проблем у процесі оптимізації діяльності.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?