Поїзд «5 столиць» може поїхати вже навесні, — Євген Кравцов

01 лютого 2019, 14:52

До чотирьох столиць поїзда № 31/32 вже цієї весни може приєднається і п’ята — Таллінн. Практичні рішення щодо цього вироблені після чергового раунду переговорів представників залізниць України, Литви та Естонії, які днями пройшли в Києві.

Під час зустрічі сторони обговорили умови, на яких можливе продовження маршруту цього міжнародного поїзда до столиці Естонії. «Свого часу естонська сторона, розглядаючи свою участь у проекті, взяла час на аналіз економічної складової проекту, зокрема його рентабельності. Зі свого боку можемо доповісти, що за період курсування поїзд уже перевіз майже 5 тис. пасажирів, а його населеність становить майже 60 %, що наочно демонструє привабливість нового проекту», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За його словами, з огляду на достатньо гарні показники цього поїзда, з 30 січня цього року збільшено періодичність його курсування. Так, замість одного разу на тиждень тепер поїзд курсує раз на чотири дні.

Наразі Укрзалізниця, Естонська залізниця та залізниці, через які проходить маршрут цього міжнародного поїзда, вийшли на фінальну стадію переговорів. «У нас є всі технічні можливості для продовження до Таллінна маршруту поїзда Київ—Мінськ—Вільнюс—Рига. Розраховуємо, що в перший рейс за таким, подовженим, маршрутом цей поїзд вирушить уже навесні», — розповів Євген Кравцов.

Як зазначали раніше представники Естонської залізниці, продовження лінії поїзда чотирьох столиць до Таллінна стане в пригоді клієнтам, зокрема і українським пасажирам, котрі подорожують, в тому числі до скандинавських країн. У перспективі вона прислужиться пасажирам, які планують подорожі швидкісною залізничною магістраллю Rail Baltica, що наразі будується.

Нагадаємо, що поїзд № 31/32 Київ—Мінськ—Вільнюс—Рига почав курсувати з 28 вересня 2018 р. Наразі у складі поїзда курсує 10 вагонів, з них дев’ять купе та один вагон класу люкс, у шостому вагоні купе діляться на чоловічі та жіночі.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?