Покровськ виступив з ініціативою назвати два поїзди «Щедриком»

20 лютого 2019, 08:16

У рамках проекту з увічнення пам’яті Миколи Леонтовича, розвитку та пропаганди хорового співу в Україні та Європі Покровськ виступив з ініціативою присвоїти назву «Щедрик» двом поїздам. Про це розповів радник міського голови Юрій Третяк, повідомляє телекомпанія «Орбіта».

Йдеться про «Інтерсіті» сполученням Покровськ—Київ та міжнародний поїзд сполученням Київ—Перемишль.

Юрий Третяк розповів про ініційовані Покровськом заходи, присвячені Леонтовичу та 100-літтю турне Української республіканської капели, під час якого «Щедрик» отримав світову славу. Цьогоріч маршрут капели по країнах Європи й Америки повторить хор «Кредо» — переможець фестивалю-конкурсу «Щедрик Фест», фінал якого відбувся в грудні минулого року в Покровську.

«Завдяки такій популяризації творчості композитора про Покровськ дізналися не лише в Україні, а й далеко за її межами. Тому що ми знайшли саме ту тему, яка правильно розкриває не тільки творчість Леонтовича, а й процес відродження хорового співу в Україні, — підкреслив Юрій Третяк. — «Щедрик» сьогодні добре знають і люблять в усьому світі. Тому ми звернулися до керівництва Укрзалізниці й до Кабінету Міністрів України з пропозицією передати будівлю колишньої залізничної школи, в якій викладав Леонтович, для створення в ній музею Леонтовича. А також присвоїти імена «Щедрик» двом пасажирським поїздам: Покровськ—Київ і Київ—Перемишль — на знак того, щоб творчість і культура України і в подальшому об’єднували весь світ».

Нагадаємо, 25 січня 2019 р. на Київському залізничному вокзалі відбувся унікальний музичний флешмоб у рамках фестивалю «Щедрик Фест». Подія була присвячена 100-річному ювілею з дня створення Української республіканської капели під керуванням Олександра Кошиця. У 1919 р. подорож Української республіканської капели країнами світу розпочалася саме з Київського вокзалу.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?