Послуги з перевезення у вагонах Укрзалізниці можна буде придбати лише через ProZorro.Продажі, — Євген Кравцов

20 листопада 2019, 15:14

Сто відсотків послуг з перевезення вантажів у вагонах Укрзалізниці реалізовуватимуться через майданчик ProZorro.Продажі. Наразі перевізник та електронна торгова система працюють над синхронізацією своїх програмних продуктів. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами очільника товариства, цей механізм дасть змогу абсолютно прозоро розподіляти вантажні вагони компанії між клієнтами. «Впевнений, що після того, як 100 % послуг наших вантажних вагонів можна буде замовити винятково через ProZorro.Продажі, ми більше не почуємо про корумпованих керівників станцій, які беруть хабарі за подачу порожніх вагонів», — зазначив керівник компанії.

Для реалізації цієї ініціативи розробники програмних продуктів від Укрзалізниці та ProZorro.Продажі мають узгодити низку технічних питань, і така зустріч запланована в Укрзалізниці найближчим часом. «Нам потрібно передбачити не лише продаж послуги за ринковою ціною, а й подальше розміщення цих маршрутів у нитці графіка, враховуючи потужності станцій та пропускну спроможність колії, у тому числі в портах. І ці процеси не зможе забезпечити система ProZorro. Для цього потрібен наш програмний продукт, що дає змогу результати проведених торгів перенести на загальну карту перевезень. Ми його маємо і вже протестували під час формування зернових маршрутів», — розповів Євген Кравцов.

Вже сьогодні Укрзалізниця реалізує значну частину своїх вагонів через ProZorro.Продажі, пропонуючи послуги з перевезення вантажів графіковими та вагонними відправками. Зокрема, у листопаді 2019 р. через електронну торгову систему Укрзалізниця реалізує 30 % піввагонів, 26 % цементовозів та 11 % зерновозів.

Нагадаємо, що вперше Укрзалізниця вийшла на ProZorro.Продажі в грудні 2018 р. з реалізацією повагонних перевезень, які не потребували значного планування. А вже сьогодні компанія продає всі обсяги зернових перевезень за електронними системами, які найближчим часом працюватимуть аналогічно до ProZorro.Продажі. «Сьогодні в Україні немає жодного підприємства, в якого була б така автоматизація процесів, як в Укрзалізниці. У нас максимальна кількість сервісів знаходиться в електронній формі, і ми плануємо далі разом з країною рухатися до діджиталізації в усіх сферах», — зазначив керівник Укрзалізниці.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?