Станом на 27.11.2018 р. працівники спільних оперативних груп воєнізованої охорони Донецької залізниці попередили 129 випадків розкрадання вантажів та матеріальних цінностей залізниці на загальну суму понад 4,5 млн грн. У ході проведених заходів, спрямованих на стабілізацію оперативної ситуації на станціях і дільницях залізниці, затримано й передано до правоохоронних органів 188 розкрадачів для вживання заходів згідно з чинним законодавством.

Як правило, об’єктами посягань стають вантажі, які перевозяться на відкритому рухомому складі, у першу чергу це вироби із чорних металів, металобрухт і вугілля.

З метою попередження розкрадань працівниками воєнізованої охорони з початку року супроводжено 9433 поїзди із номенклатурними й іншими цінними вантажами.

Зберігається тривожна тенденція зростання фактів несанкціонованого втручання в діяльність залізниці у вигляді зловмисного пошкодження засобів сигналізації та зв’язку, рухомого складу, верхньої будови колії та іншого інженерно-технічного облаштування.

Непоодинокі випадки проявів відвертого вандалізму на станціях та інших об’єктах залізниці, серед яких накладання сторонніх предметів на залізничну колію, кидання камінням в потяги, розбивання світлофорів.  Всі ці дії завдають значних матеріальних збитків, провокують збій в експлуатаційній роботі залізниці, наражають на небезпеку життя працівників транспорту та пасажирів.

Залізничники в черговий раз застерігають правопорушників: незаконні посягання на вантажі та майно залізниць можуть призвести до виникнення аварійних ситуацій.