З початку 2018 р. в рамках реалізації дорожньої програми розвитку залізничної інфраструктури в регіональній філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» виконали значні обсяги робіт з оновлення контактної мережі та пристроїв електропостачання. Ці роботи гарантують більш стабільні та безпечні перевезення пасажирів і вантажів залізницею.

Зокрема, фахівці галузевої служби електропостачання провели капітальний ремонт контактної мережі з заміною несучого тросу та контактного проводу на перегонах Брюловецький—Терещенська, Макове—Янпіль та Янпіль—Хутір-Михайлівський; на перегонах Носівка—Ніжин, Брівки—Попільня та Сестринівка—Чорнорудка капітально відремонтували контактну мережу та замінили контактний провід.

Для більш надійної роботи пристроїв контактної мережі з початку року на залізниці оновили 67 опор контактної мережі, 18 дефектних жорстких поперечок, 30 трубчастих консолей, 957 високовольтних ізоляторів контактної мережі, а також 32,7 км зношеного контактного проводу й 24,4 км дефектного несучого тросу.

Наразі залізничники готуються до модернізації ліній повздовжнього електропостачання 10 кВ та автоблокування 10 кВ на дільниці Рихальська—Новоград-Волинський. Зокрема, заплановано винести ці лінії подалі від смуги лісонасаджень, що убезпечить пристрої електропостачання від пошкодження в разі падіння дерев. На цей час розробляється проектно-кошторисна документація та проводиться тендерно-договірна робота для придбання матеріалів і обладнання.

«Відповідно до корпоративної стратегії розвитку ми обрали оновлення залізничної інфраструктури одним із пріоритетних напрямків діяльності регіональної філії в 2018 р. й послідовно втілюємо його в життя, — говорить керівник Південно-Західної залізниці Роман Веприцький. — Адже, як неодноразово наголошував в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, реконструкція залізничної інфраструктури одночасно з модернізацією рухомого складу безпосередньо впливатимуть на збільшення обсягів залізничних перевезень, що вкрай важливо для розвитку економіки України».