Чітка організація роботи підрозділів воєнізованої охорони філії, спрямована на профілактику, попередження та розкриття крадіжок, дозволила за чотири місяці поточного року зберегти матеріальні цінності АТ «Укрзалізниця» та вантажі на суму понад 14 млн грн.

Крім того, за цей рік по Одеській залізниці зареєстровано на 30 % менше випадків крадіжок порівняно з аналогічним періодом минулого року (191 випадок крадіжок майна філії та 24 випадки крадіжок вантажів, що перевозяться). Варто зазначити, що на зниження рівня злочинності на об’єктах залізниці вплинуло створення наприкінці минулого року спецпідрозділів воєнізованої охорони, а саме: стрілецької команди швидкого реагування (СКШР) та стрілецької команди з профілактичної роботи (СКПР).

До складу цих підрозділів були зараховані переважно колишні військовослужбовці, які мають досвід бойових дій. З початку року працівниками новостворених підрозділів було розкрито та попереджено 27 випадків крадіжок вантажів та майна залізниці (46,5 % від загальної кількості розкритих та попереджених) та затримано 56 осіб.

Загалом на сьогоднішній день працівниками виробничих підрозділів служби воєнізованої охорони розкрито та попереджено 58 випадків крадіжок, зареєстрованих у 2019 р. (або 27 % від загальної кількості зареєстрованих по філії «Одеська залізниця»).

При цьому рівень розкриття та попередження випадків крадіжок вантажів сягнув 75 %. Так, наприклад, 29 січня спільною оперативною групою стрілецької команди станції Миколаїв-Вантажний та спецпідрозділу було попереджено крадіжку 2,5 т кукурудзи, а вже 9 лютого на станції Миколаїв — 2,8 т сої.

Крім того, завдяки злагодженим діям працівників спецпідрозділу воєнізованої охорони 30 березня на станції Побережжя було затримано чотирьох громадян, причетних до розкрадання 2 т вантажу, та мікроавтобус, в якому знаходились мішки з зерном.

Робота спецпідрозділів воєнізованої охорони із запобігання крадіжкам вантажів та матеріальних цінностей залізниці дозволила стрілецьким підрозділам станцій зосередити основні зусилля на здійсненні охорони вантажів на шляху прямування та в парках станцій. Таким чином, за чотири місяці 2019 р. стрільцями воєнізованої охорони філії було супроводжено понад 16,5 тис. поїздів та 152 тис. вагонів (на 12 % більше, ніж за аналогічний період 2018 р.), що дало змогу зменшити цьогорічну кількість крадіжок вантажів на 43 %.

Наразі особовий склад підрозділів воєнізованої охорони філії продовжує активну роботу з попередження крадіжок матеріальних цінностей залізниці та вантажів, відпрацьовує нові форми та методи профілактичної роботи з використанням тепловізорів та квадрокоптерів.

Нині за допомогою техніки працівниками спецпідрозділу воєнізованої охорони розкрито та попереджено три випадки крадіжок майна залізниці, дані відеозйомок з квадрокоптерів разом із документами та показаннями свідків слугують доказовою базою в кримінальних провадженнях.

Крім того, проводяться раптові перевірки екіпірування тепловозів, здійснюється патрулювання дільниць використання тепловозів та їх супроводження, в результаті чого економія дизельного пального за чотири місяці 2019 р. сягнула 567 т.

Як зазначалося вище, завдяки здійсненню всіх заходів, загальна сума економії матеріальних цінностей АТ «Укрзалізниця» по Одеській магістралі за чотири місяці поточного року становила 14 млн грн.

Враховуючи позитивний досвід та економічний ефект цієї роботи, сплановано аналогічні заходи по всіх локомотивних депо філії.