Приміські електрички освітлюватимуть світлодіодні ліхтарі

Салони приміських поїздів регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» освітлюватимуть світлодіодні ліхтарі. Моторвагонне депо Львів уже отримало першу партію у понад 500 сучасних салонних ліхтарів, які залізничники встановлюють у приміських поїздах серій ЕР2 та ЕПЛ2Т.

Як розповів старший майстер моторвагонного депо Львів Остап Хомишин, електрики замість старих світильників із лампами розжарювання встановили уже 66 нових світлодіодних салонних ліхтарів.

— Світлодіодне освітлення встановлюємо при заході поїздів у депо на планові види ремонту. Коли поїзд довше знаходиться на ремонті, то міняємо усі салонні світильники, — каже Остап Хомишин. — Для цього треба 24 комплекти: 18 у салон та 4 у тамбури. Коли ж потяг у депо перебуває кілька годин, то замінюємо ліхтарі лише у тамбурах. Адже у темну пору доби для посадки та висадки пасажирів дуже необхідне якісне освітлення.    

За словами залізничника, світлодіодні ліхтарі в декілька разів кращі від ламп розжарювання та навіть ламп денного світла. Вони більш економніше споживає електроенергію, яскравіше освітлюють салон та тамбури, до того ж й термін їх експлуатації в десятки разів більший від ламп розжарювання. Останні у приміських поїздах служать не більше п’яти-шести  місяців.     

До речі, раніше таким освітлення у депо обладнали усі оглядові ями та вагономийний цех.