Пріоритетні аспекти охорони праці у вагонному господарстві обговорили в Смілі

30 вересня 2019, 16:02

У Смілі в пункті технічного огляду (ПТО) Шевченко вагонного експлуатаційного депо Знам’янка під головуванням головного інженера служби вагонного господарства регіональної філії «Одеська залізниця» Андрія Басенка відбувся семінар-нарада з питань охорони праці. У семінарі взяли участь начальники секторів охорони праці, а також інженери з охорони праці вагонних депо.

Також на заході виступив відомий у регіональній філії «Одеська залізниця» лектор — провідний інженер навчально-методологічного відділу центру охорони праці та промислової безпеки Департаменту охорони праці та промислової безпеки АТ «Укрзалізниця» Олександр Скрипка, який повідомив присутнім про ризикоорієнтований підхід у стандарті робітничих професії, перспективи реструктуризації залізничного транспорту та вимоги до роботи служб охорони праці в нових умовах.

Під час заходу відповідальні за охорону праці у вагонних депо підбили підсумки роботи в період проведення особливих умов контролю стану охорони праці у вагонному господарстві філії, які тривали з 14 серпня до 14 вересня 2019 р., та обговорили основні напрями роботи з охорони праці, організації профілактичної роботи з попередження виробничого травматизму.

Місце проведення семінару-наради обрали невипадково, адже ПТО Шевченко — це один із найбільших пунктів технічного обслуговування у вагонному господарстві філії. Вагонне експлуатаційне депо Знам’янка є унікальним підрозділом, що територіально охоплює чотири області України: Кіровоградську, Черкаську, частково Вінницьку і Миколаївську — та здійснює експлуатаційну діяльність на двох дирекціях залізничних перевезень — Знам’янській та Шевченківській.

У цьому виробничому підрозділі служби працюють понад 800 оглядачів та слюсарів з ремонту рухомого складу. Тобто у парках станцій, які є територіями підвищеної небезпеки, перебувають понад 200 змінних працівників депо, які задіяні у технічному обслуговуванні рухомого складу. Саме тому дотриманню вимог охорони праці в депо Знам’янка приділяється значна увага.

Учасники заходу обмінялися досвідом роботи з профілактики виробничого травматизму, а також обговорили деякі актуальні питання, зокрема шляхи та напрями роботи служб охорони праці щодо реалізації державної політики України з питань охорони праці в умовах реформування галузі; проблеми проведення атестації робочих місць за умовами праці у 2019 р. та напрями ефективного вкладання коштів в охорону праці у структурних і виробничих підрозділах залізниці тощо.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?