Кількість поїздів міської електрички в Києві зменшилася через брак локомотивних бригад, а не через недотримання графіка. Так, 22 жовтня 2018 р. для забезпечення курсування міських поїздів на лінію вийшло сім складів замість дев’яти. Два поїзди не курсували через відсутність локомотивних бригад КП «Київпастранс», а не порушення графіка руху поїздів.

Заявка на кількість поїздів КП «Київпастранс» щодобово узгоджується з Укрзалізницею. Графік курсування швидкісних, пасажирських і вантажних поїздів розроблений з урахуванням виконання графіка руху міських поїздів у повному обсязі. Зокрема, графіком руху міських електропоїздів у Києві передбачене щоденне курсування дев’яти електропоїздів у робочі дні та шести — у вихідні.

Зараз на станції Борщагівка-Технічна перебувають два резервні склади для забезпечення перевезень міських поїздів. Також у депо в очікуванні ремонту перебувають два склади та один склад проходить випробування після ремонту. За дев’ять місяців цього року для КП «Київпастранс» проведено ремонти 22 електропоїздів, понад 400 разів було проведено технічне обслуговування різних видів.

ПАТ «Укрзалізниця» також закликає до комплексного підходу в питанні фунціонування міської електрички. Свого часу Укрзалізниця передала Києву в користування електропоїзди, сподіваючись на розвиток залізничного транспорту для комфортного перевезення жителів і гостей столиці. Зокрема, необхідна подальша концепція розвитку міського залізничного транспорту та закупівля сучасного рухомого складу за кошти бюджету Києва, що покращить якість пасажирських перевезень. У разі придбання нового рухомого складу для міської електрички за муніципальні кошти Укрзалізниця готова прийняти та задіяти раніше передані електропоїзди в курсування на маршрутах приміських перевезень столичного регіону.

Нагадаємо, Укрзалізниця нещодавно запропонувала прогресивну модель організації човникового руху електропоїздів на маршруті Київ—Ірпінь, де завдяки вдало організованому графіку та ефективному використанню оновленого рухомого складу Укрзалізниці вдається швидко та комфортно перевозити пасажирів у пікові години.