Заходи щодо стабілізації експлуатаційної роботи Південно-Західної залізниці, а також системні зміни, які відбуваються в ПАТ «Укрзалізниця» та його регіональній філії, стали темою зустрічі в.о. директора Романа Веприцького з локомотивними бригадами та диспетчерами Козятинського локомотивного депо. Ця зустріч започаткувала практику прямого діалогу керівництва залізниці з працівниками, які безпосередньо забезпечують перевізний процес.

Найважливішим питанням двостороннього спілкування було поліпшення експлуатаційної роботи депо, показники якої у квітні були критичними. Неприймання поїздів Львівською залізницею спричинило їх накопичення на стиковій станції Здолбунів і, як наслідок, нестачу перевізних ресурсів, неефективну організацію робочого часу локомотивних бригад та значні невиробничі втрати.

Ситуація, що склалася, практично засвідчила недостатній рівень взаємодії локомотивників та диспетчерського апарату, пасивну роль Козятинської дирекції залізничних перевезень та дорожньої служби перевезень у стабілізації експлуатаційної роботи, звичку окремих керівників відсторонювати рядових працівників від вирішення актуальних проблем діяльності підрозділу, хоча саме консолідація зусиль є вирішальним фактором у складні часи.

«Днями було проведено зустрічі з керівництвом Львівської та Одеської залізниць, - поінформував присутніх Роман Веприцький. – Ми спільно шукали шляхи до поліпшення ситуації, розв’язання проблемних питань. Напрацьовано певну модель експлуатаційної роботи по стикових станціях, використання тяги та локомотивних бригад. Перші позитивні результати ви вже відчуваєте», - зазначив керівник регіональної філії.

Про те, що позитивні зрушення є, під час зустрічі говорили і самі деповчани, зокрема, машиністи-інструктори, машиністи та їхні помічники, а також присутні  на заході представники дирекції та профспілкової організації залізниці. Ішлося, наприклад, про те, що наразі більш ефективним стало використання локомотивних бригад на ділянках Шепетівка – Здолбунів та Козятин – Знам’янка, активізувалися роботи з підйому локомотивів та обкатки локомотивних бригад, успішною є робота на подовжених плечах.

Разом із тим, у ході діалогу зазначалося, що у депо залишається чимало невирішених питань в експлуатаційній роботі, а також у кадрових питаннях, питаннях матеріально-технічного забезпечення виробничого процесу, тощо. Зокрема, потрібне гарантоване виділення ниток графіку під поїзди, подальша оптимізація використання робочого часу локомотивних бригад, нова система взаємодії локомотивників та диспетчерського апарату.

Цікавили локомотивні бригади і питання мотивації праці, створення гідних умов на робочих місцях та виробничого побуту, оздоровлення та забезпечення якісним спецодягом.

За словами Романа Веприцького, керівництво регіональної філії докладає максимум зусиль, щоб залізничники, задіяні у перевізному процесі, отримали гідні умови праці та виробничого побуту. Зокрема, в Козятинському локомотивному депо вже відновлено роботу їдальні, на залізниці працюють над створенням зразків якісного спецодягу, зручних крісел для машиністів. Є плани щодо охолодження кабін локомотивів у літню спеку, преміального заохочення за високі результати роботи, тощо.

«Уперше на залізниці ми вдалися до прямого діалогу з членами локомотивних бригад та диспетчерами – людьми, які змушують рухатися «колесо», – говорить Роман Веприцький. – Такий формат спілкування дає нам союзників у справі поліпшення експлуатаційної роботи – ми консолідуємо зусилля, щоб вивести її на якісно новий рівень. У цьому нас підтримує ПАТ «Укрзалізниця», особисто в.о.голови правління Євген Кравцов».

За словами керівника регіональної філії, подібні зустрічі стануть дорожньою практикою і проходитимуть у локомотивних депо щонайменше двічі на місяць.