Розвиток швидкісного руху та оновлення парку обговорили представники Укрзалізниці та китайських залізничних компаній

24 липня 2018, 15:56

Розвиток швидкісного руху та оновлення парку обговорили представники ПАТ «Укрзалізниця» та китайських залізничних компаній. У цьому та інших напрямках з ПАТ «Укрзалізниця» готові співпрацювати залізничні компанії Китайської народної республіки. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Укрзалізниці з колегами з Китайської народної республіки сьогодні в головному офісі компанії в Києві. У заході взяли участь в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики Антон Саболевський, директор Департаменту інвестиційної політики Володимир Кузьо, а також представники компаній China Road And Bridge Corporation, China Railway Construction Corporation International Limited, China Railway Siyuan Survey and Design Group, China Harbour Engineering Co., Ltd., China Railway International Group, China Railway Limited Group.

Вітаючи колег з Китаю, в. о. голови правління Євген Кравцов повідомив: «Ваша готовність до діалогу свідчить про серйозність намірів. Укрзалізниці важко змагатися за обсягами перевезень із Китайською залізницею, але на європейському просторі вона є одним із найбільших перевізників». Він зауважив, що на сьогоднішній день Укрзалізниця зацікавлена насамперед у довгострокових проектах для оновлення парку та розвитку швидкісного руху.

Важливим питанням зустрічі був розвиток швидкісного руху. «Будівництво швидкісної залізничної лінії обговорювалося на рівні міністерства. На сьогодні будівництво такого об’єкта ми сприймаємо як державний, національний проект. Я бачу в ньому великий потенціал, але власних коштів Укрзалізниці для його реалізації недостатньо. Але є кілька точок, Ковель, Львів, Мукачево, які перспективні для з’єднання їх євроколією. Це для нас реалістичні проекти на найближчі роки. Вони, звичайно, прив’язані до нашого валового транзитного потенціалу», — прокоментував Євген Кравцов.

Він розповів іноземним колегам про проекти, реалізація яких запланована на найближчі роки: «Серед них електрифікація лінії Долинська—Миколаїв—Колосівка. Ми вже маємо фінансування від європейських банків на цей проект, найближчим часом буде проведено тендер. І ми будемо раді, ящо китайські компанії візьмуть у ньому участь».

Перспективним, на думку в. о. голови правління компанії, є і будівництво перевалочних терміналів поблизу та на кордоні з ЄС: «Ковель, Львів, Мостиська, Чоп, Мукачево — ми бачимо збільшення вантажопотоку й навантаження на перевалочні пункти. Важливі не лише колії, а й розбудова логістичних центрів для забезпечення достойного сервісу клієнтам на маршруті. Є й ряд інших проектів: будівництво євроколії від кордону до Львова, розширення сполучення з Маріуполем тощо».

Представники китайських залізничних компаній висловили бажання віднайти вдалу економічну модель для просування швидкісного руху в Україні. Вони також зауважили, що банки Eximbank China та Industrial and Commercial Bank of China охоче інвестуватимуть у розвиток залізничної інфраструктури України, підвищення якості її використання та швидкості руху.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?