Радою співробітництва арабських держав Перської затоки (GCC) ведеться розробка уніфікованого законодавства в сфері пасажирських і вантажних залізничних перевезень на території країн—членів GCC, повідомляє zdmira.com.

Під час виступу на міжнародній виставці-конференції по залізничній інфраструктурі Middle East Rail 2019, що відкрилася 26 лютого 2019 р. в Дубаї, представник GCC підтвердив взяті країнами ради зобов'язання щодо інвестицій в розвиток залізничної мережі GCC.

Згідно з проектом, схваленому ще в грудні 2009 р. на 30-му саміті GCC в Ель-Кувейті, залізнична мережа протяжністю 2200 км до 2023 р. зв'яже шість країн ради — від Оману до Кувейту — і сприятиме подальшому економічному розвитку регіону.  Вартість проекту оцінюється в $ 250 млрд.

Перший етап, який передбачає встановлення залізничних зв'язків між Катаром, Саудівською Аравією, ОАЕ та Оманом, повинен бути завершений до 2021 р., а до 2023 р. до мережі приєднаються Бахрейн і Кувейт.

На сьогодні завершені попередні консультації з Бахрейном і планується виконати дослідження для оцінки попиту на вантажні та пасажирські перевезення. Запропонована лінія довжиною 70 км з'єднає пасажирську станцію в Салмабаді та вантажний термінал на території порту Халіфа бін Салман з діючою лінією Даммам—Ель-Хуфуф на території Саудівської Аравії. За оцінками, в Бахрейні до 2050 р. обсяг перевезень залізницею сягне приблизно 8 млн осіб на рік.