Інтерактивну мапу залізничної, сільськогосподарської та автомобільної техніки на постаментах у різних куточках України розробив мешканець  Теребовлі  краєзнавець, автор низки онлайн-проектів про пам’ятники Тарасу Шевченку, дерев’яні церкви, залізничні станції Ярослав Ярошевський.

Про це повідомляє Укрінформ.

За словами Ярослава Ярошевського, поштовхом до нового проекту стало створення минулого року "Карти залізничної історії України". Вона видалася досліднику неповною, тож почав уточнювати інформацію. Шукав її в новинах, дописах блогерів та мандрівників, на картах GoogleMaps та Wikimapia.

Карта "Технічні пам’ятники України" містить три рівні: "Залізниця", "Трактори" й "Автомобілі". Загалом майже півтисячі одиниць. Найбільше опрацьована тема залізничної техніки – 250 одиниць, із них – 70 пам’ятників, 120 експонатів у музеях. Паротягів – 53 на постаментах та ще 24 у музеях, а також 8 діючих.

"Що цікаво, в Гайвороні стоїть на постаменті найстаріший збережений паротяг у всьому пострадянському просторі – бельгійський паротяг 1893 року. Потрапив він до нас з Прибалтики. Естонські дипломати кілька разів намагались забрати паровоз, але Україна жодного разу не дала згоду. І ще. Тракторів на постаментах значно більше і, в основному, це найпоширеніший радянський трактор "Універсал-2", який в 1960-1970-х роках масово встановлювали на постаменти на хвалу праці трактористів та хліборобів", - розповів автор мапи.

На постаментах техніка швидко руйнується, тому її багато в різних музеях і приватних колекціях. Перелічити такі експонати важко, тому на карті їх поки що немає.

Розробник стверджує, що наповнення карти триває. Вона доповнюватиметься новими цікавими об’єктами, яких в Україні не так уже й мало.

Зараз ентузіаст з Тернопільщини має велике бажання зробити розроблену карту окремим сайтом з більшим інтерактивом та гнучкими критеріями пошуку. Тоді ж буде можливість іншим людям самим додавати відсутні на карті об’єкти й свіжі фото до всіх інших.

А саму карту "Технічні пам’ятники" можна переглянути тут.