Тендер на закупівлю газу призупинено перехресними скаргами учасників напередодні аукціону, — Сергій Довгаленко

06 травня 2020, 17:20

5 травня зірвано проведення аукціонів у межах тендера на закупівлю понад 113 млн м³ газу через перехресні скарги трьох компаній із схожими формулюваннями, що були направлені майже одночасно за кілька годин до кінцевого терміну оскарження.

«Ці дії мають ознаки «тендерного тролінгу», що має на меті призупинити або скасувати тендер та завадити Укрзалізниці провести відкриту конкурентну закупівлю за ринковими цінами», — повідомив директор з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергій Довгаленко.

За його словами, тендер на закупівлю газу був оголошений у системі ProZorro ще в грудні 2019 р. Тендерна документація пройшла численні оскарження в Антимонопольному комітеті та відповідні коригування, проводилися зустрічі з учасниками ринку та залучалися незалежні експерти.

«Але навіть на цьому етапі ми спостерігали ознаки «тролінгу». Компанії, які подавали скарги на документацію в АМКУ, на сам тендер навіть не вийшли. Схожим чином поводилися деякі компанії, протягом років зриваючи тендери на постачання дизпального та мастил, про що ми теж неодноразово заявляли», — зазначив він.

У межах тендера на постачання газу по кожному з п'яти лотів до аукціону було допущено від чотирьох до п'яти учасників. Відхилено лише одну пропозицію по одному лоту. Натомість напередодні аукціону від компаній почали надходити перехресні скарги з вимогами виключити одне одного, що може свідчити про змову та навмисний саботаж тендера з боку учасників ринку.

«Нещодавно в контексті надзвичайної переговорної процедури деякі учасники тендера звинувачували Укрзалізницю в непрозорості та виступали за справедливий і конкурентний тендерний процес. Тепер, коли всі передумови для цього були створені й тендерна документація приведена у максимальну відповідність до вимог ринку в межах чинного законодавства, проведення відкритого аукціону виявилося нецікавим щонайменше трьом учасникам, які по суті скаржаться на створення ідеальних умов для чесної конкуренції та вимагають виключення інших постачальників», — резюмував Сергій Довгаленко.

Укрзалізниця сподівається, що Антимонопольний комітет швидко надасть належну оцінку діям «тролів» та розблокує проведення тендера на закупівлю газу для потреб залізничної галузі.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?