Територією України пройшов контейнерний поїзд з Китаю до ЄС, — Євген Кравцов

09 січня 2020, 14:29

Територією України 3—5 січня 2020 р. пройшов контейнерний поїзд з Китаю до Євросоюзу, а саме до польського Славкува. Він проїхав через прикордонні переходи Зернове—Ізов за 39 годин і 54 хвилини. Вперше поїзд їхав широкою колією ЛХС без перевантаження на кордоні. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у Facebook.

У складі поїзда 45 сорокафутових контейнерів. Контейнерний поїзд виїхав з китайського Сіаню до Славкува 12 днів тому. У Сіані, що є колишньою столицею Китаю, розпочинався історичний Шовковий шлях. Це один із найбільш розвинутих сухих портів і логістичних центрів Нового Шовкового шляху.

Керівник Укрзалізниці наголосив на важливості проєктів з Китаєм та Середньою Азією. «Маршрут Китай—ЄС транзитом Україною є надійним, дешевшим та зручнішим для всіх учасників цього логістичного ланцюга. А цей поїзд — гарний знак і перша важлива ластівка в організації масштабних проєктів з Китаєм та Середньою Азією для Укрзалізниці. Широка колія, яка експлуатується Укрзалізницею, найбільш протяжна на заході», — зазначив Євген Кравцов.

Він також наголосив на перспективах розвитку таких маршрутів. «Укрзалізниця може бути частиною сухопутного маршруту, морського та маршруту ТМТМ (Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту). Укрзалізниця є максимально надійним партнером для транзиту, оскільки пропонує альтернативні та вигідні маршрути», — підкреслив голова правління АТ «Укрзалізниця».

Загалом територією України контейнерні поїзди перевозять вантажі з КНР до Словаччини, Угорщини та Німеччини.

Наразі територією України курсують 33 контейнерні поїзди, з яких дев’ять — у міжнародному сполученні. У них за 11 місяців 2019 р. перевезено 140,6 тис. TEU. Це на 65 % більше, ніж за відповідний період 2018 р.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?