Тривають переговори щодо закупівлі нових електровозів з трьома виробниками

10 липня 2019, 12:30

Щоб закрити потребу в електричній тязі, Укрзалізниці знадобиться до 2025 р. придбати приблизно 130 електровозів змінного струму та майже 65 електровозів постійного струму, повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський. Також розглядається питання придбання легких 4-вісних двосистемних локомотивів, які можуть використовуватися для контейнерних поїздів (загальною масою до 2 тис. т) і для пасажирських поїздів.

За словами Антона Саболевського, зараз тривають переговори з можливими постачальниками електровозів. Основними претендентами є Alstom (Франція), CRRC (Китай) та Bombardier (Німеччина). Головна перевага цих виробників у тому, що вони мають готові моделі електровозів для колії 1520 мм. Решта виробників потребує декілька років для того, щоб такі моделі розробити.

Головним критерієм вибору постачальника є загальна вартість електровоза на його життєвому циклі. Вона містить три основні компоненти: початкову ціну електровоза, вартість його обслуговування і умови фінансування проекту. Крім того, для Укрзалізниці, як і у випадку з тепловозами, обов’язковою умовою є локалізація виробництва в Україні.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?