Упродовж 2018 р. Укрзалізниця перевезла до західних кордонів України понад 273 тис. вантажних вагонів залізорудної сировини. Це на 7 тис. вагонів, або майже на 3 % більше, ніж у 2017 р.

«Такі перевезення здійснюються в інтересах наших європейських партнерів, адже саме вони є замовниками української сировини. І Укрзалізниця має потужності для подальшого збільшення обсягів таких перевезень», — розповів керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

За його словами, обсяги перевезень вантажів залежать не тільки від наявності рухомого складу, а й від ритмічності роботи всіх сторін, що беруть участь у процесі перевезення. До прикладу, зауважив керівник Укрзалізниці, наразі деякі металургійні комбінати в Європі змінили технологію підготовки свого виробництва з освоєння сировини та фактично працюють з коліс. У свою чергу це ставить Укрзалізницю перед необхідністю працювати як своєрідна під’їзна колія. У такому випадку інфраструктура Укрзалізниці, подекуди нехтуючи власними інтересами, змушена виконувати функції, які не повною мірою відповідають прийнятим протоколам про спільну прикордонну діяльність.

Крім того, існує низка факторів, які обмежують прагнення українських підприємств збільшувати обсяги експорту залізорудної сировини європейським споживачам. «На жаль, переробна здатність з перевантаження залізорудної сировини в Словаччині, Угорщині не відповідає вимогам і потребам тамтешніх споживачів. Хоч Євросоюз і надає активно кошти нашим сусідам для поліпшення інфраструктурної спроможності, збільшення пропускної здатності, однак це питання ще далеке від остаточного вирішення», — зауважив Євген Кравцов.