У цьому році Укрзалізниця на охорону та покращення умов праці залізничників передбачила 482 млн грн. Зазначені кошти, зокрема, спрямовуються на медогляд працівників, придбання засобів індивідуального захисту, покращення санітарно-побутових умов праці залізничників тощо.

Так, за шість місяців поточного року лише в локомотивному господарстві витрати на заходи з охорони праці становили приблизно 40 млн грн. Із них 50 % спрямовано на медичні огляди, 30 % — на придбання засобів індивідуального захисту, 16 % — на поліпшення стану санітарно-побутових приміщень і підвищення якості побутового обслуговування працівників на виробництві, 4 % — на заходи з попередження нещасних випадків.

В усіх підрозділах на роботах із шкідливими й небезпечними умовами праці, а також пов'язаними із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, взуття та інші засоби індивідуального захисту, мийні та знешкоджувальні засоби.

Щоб попередити нещасні випадки (наїзд рухомого складу, падіння з висоти та ураження електрострумом), підприємство опікується придбанням необхідних для роботи діелектричних рукавичок та килимків, газоаналізаторів, протигазів, респіраторів. Виконуються роботи з підвищення ефективності роботи вентиляції; поліпшення освітлення; ремонту систем опалення.

З метою поліпшення стану санітарно-побутових приміщень регулярно проводяться косметичні, а за потреби і капітальні ремонти. Кімнати відпочинку та прийому їжі оснащуються холодильниками, електроплитами, електрочайниками й засобами для прання та чищення спецодягу.

Керівники підрозділів і фахівці з охорони праці проводять атестацію робочих місць, навчання працівників під час прийому на роботу, інструктажі з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки в разі виникнення аварії. Залізничники, зайняті на роботах із підвищеною небезпекою, щороку проходять спеціальне навчання та перевірку знань нормативно-правових актів з охорони праці.

Галузь також забезпечує соціальний захист постраждалим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання: зберігає місце роботи та середню заробітну плату на період відновлення працездатності, надає роботу відповідно до медичних рекомендацій, у разі необхідності проводить навчання та перекваліфікацію.