У 2018 році залізничники капітально відремонтують металевий міст через річку Мокра Московка в Запорізькій області та ще півсотні інженерних споруд

10 липня 2018, 16:42

У четвертому кварталі 2018 р. регіональна філія «Придніпровська залізниця» планує провести роботи з капітального ремонту одноколійного металевого мосту через річку Мокра Московка на 188 км перегону Передаточна—Ростуща, що в Запорізькій області. Дефектні прогонові будови мосту будуть замінені на нові. А загалом до кінця цього року залізничники капітально відремонтують 52 інженерні споруди.

«Одноколійний металевий залізничний міст через річку Мокра Московка був зведений ще 115 років тому і нині потребує капітального ремонту. Він дозволить забезпечити безпеку та зняти наявні на сьогодні обмеження швидкості руху та навантаження поїздів, що курсують цим мостом. Останні 30 років пасажирські поїзди на цій дільниці курсують з обмеженням швидкості руху 60 км/год, вантажні — 40 км/год», — повідомив директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Микола Кужавський.

За його словами, під час ремонтних робіт, загальна вартість яких становитиме приблизно 70 млн грн, будуть використані найсучасніші технології. Зокрема, на споруді передбачено замінити прогонові будови за допомогою двох кранів, кожен з яких спиратиметься на чотири металеві тимчасові опори.

Роботи заплановано провести в четвертому кварталі 2018 р., із закриттям руху поїздів під час довготривалого вікна. Наразі Дніпровський мостобудівельний поїзд готується до вікна: завершуються роботи зі збирання другої прогонової будови, облаштовується майданчик для монтажу тимчасових інвентарних конструкцій.

Подібна технологія заміни прогонових будов двома кранами була успішно застосована у 2017 році на мосту через річку Південний Буг на 49 км дільниці Ладижин – Губник регіональної філії «Одеська залізниця».

З початку поточного року Укрзалізниця капітально відремонтувала сім мостів, які за своїм технічним станом були дефектними. Загалом до кінця 2018 р. заплановано відремонтувати 52 штучні споруди. Усі роботи виконуються винятково за кошти Укрзалізниці.

Довідка

Наразі на балансі ПАТ «Укрзалізниця» перебуває 17 594 штучні споруди. Зокрема, регіональні філії експлуатують 7126 залізничних мостів та 251 пішохідний міст. До залізничної інфраструктури також належать 34 залізничні та 25 пішохідні тунелі.

На залізницях діє Галузева програма підвищення експлуатаційної надійності та довговічності інженерних споруд Укрзалізниці на 2011-2020 роки.


Поширити y соціальній мережі



Чи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?