У 2019 р. об’єкти Укрзалізниці «мінували» майже в 5 разів частіше, ніж торік

21 листопада 2019, 15:07

За 10 місяців 2019 р. надійшло 142 неправдиві повідомлення про встановлення вибухових пристроїв на об’єктах Укрзалізниці. Це на 111 повідомлень, або в 4,6 раза більше, ніж за аналогічний період 2018 р.

Найчастіше від псевдомінерів потерпають вокзали обласних центрів: Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Львова та Запоріжжя. Також цього року «мінували» вокзали в Мукачеві, Маріуполі, Кам’янці-Подільському, Дубні, станції Дніпро-Лоцманська.

Окрім цього, за 10 місяців 2019 р. зафіксовано вісім випадків повідомлень про мінування рухомого складу: електропоїздів, пасажирських поїздів та поїздів Інтерсіті+. Така ж кількість повідомлень була за відповідний період минулого року.

Нагадуємо, що псевдомінерам вокзалів та поїздів може загрожувати від двох до восьми років позбавлення волі. Нещодавно в Києві суд засудив до шести років позбавлення волі чоловіка за фактом завідомо неправдивого повідомлення про підготовку вибуху в столичному метро.

 

Довідка

Відповідно до ст. 259 Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?