У 2019 р. Укрзалізниця перевезла понад 40 млн т зернових вантажів, — Євген Кравцов

10 січня 2020, 15:10

Упродовж минулого року Укрзалізниця перевезла рекордний за роки незалежності України обсяг зернових вантажів — 40,5 млн т. Це, зокрема, на 20,1 % більше показника 2018 р. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами керівника компанії, наразі в Україні спостерігається щорічне збільшення врожаю зернових, тому Укрзалізниця та учасники ринку вдосконалили їхню логістику. Зокрема, впроваджено графікові маршрути та збільшено власниками елеваторів інвестиції у свою інфраструктуру. «Минулого року ми перейшли до системної маршрутної роботи. Майже180 станцій переорієнтувалися на маршрутні відправлення. Окрім того, впровадили ефективну модель графікових маршрутів, коли вантажний поїзд відправляємо чітко за розкладом. У грудні, наприклад, запропонували ринку понад 500 графікових маршрутів. Це дало змогу вдвічі пришвидшити обіг вагона, до шести—семи діб, і, відповідно, збільшити швидкість доставки зерна на експорт», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Загалом впродовж минулого року на експорт перевезено 35,3 млн т, що на 30 % більше, ніж у 2018 р.

Також, за словами керівника компанії, такий підхід допоміг покращити планування перевезень: Укрзалізниця вчасно отримує інформацію, коли вантаж зайде в порт та вивантажиться зерно. «Впродовж цієї зими Укрзалізниця вантажила приблизно 1,8 тис. вагонів-зерновозів на добу — це досить високі показники. Проте Укрзалізниця планує і надалі збільшувати обсяги перевезень, зокрема шляхом кращої координації дій з аграріями, портовиками та всіма учасниками ринку щодо прискорення технологічних процесів розвантаження вагонів», — наголосив Євген Кравцов.

Ще один важливий та дієвий механізм збільшення ефективності реалізації послуги на перевезення в зерновозах власності Укрзалізниці за маршрутними відправками — аукціони в системі ProZorro.Продажі.

Наразі робочий парк вагонів-зерновозів налічує приблизно 28 тис. одиниць.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?