У 2020 р. за кошти від індексації тарифів Укрзалізниця планує придбати 26 вагонів та ще 40 модернізувати

02 грудня 2019, 14:30

У разі індексації тарифів на пасажирські перевезення, у 2020 році Укрзалізниця суттєво оновить парк пасажирських вагонів. Зокрема, компанія планує придбати 26 нових вагонів на загальну суму 600 млн грн і майже 500 млн грн витратити на модернізацію ще 40 вагонів.

Частину коштів на фінансування цієї інвестиційної програми — приблизно 700 млн грн — компанія розраховує отримати від індексації тарифів на перевезення пасажирів. Індексацію тарифів планується здійснювати поетапно — по 2 % щомісяця з 1 березня до 31 грудня 2020 р. в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+. Таким чином, ціна на квитки зростатиме несуттєво та поступово. Востаннє пасажирські тарифи переглядалися восени 2018 р. Відтоді значно подорожчали суцільнокатані колеса для пасажирських вагонів (+64 %), запасні частини до вагонів (+35 %) та інша промислова продукція, необхідна для забезпечення пасажирських перевезень. Пасажирські перевезення з року в рік є збитковими для компанії та фінансуються за рахунок перехресного субсидіювання з доходів від вантажних перевезень. Компанія прогнозує, що у 2020 р. збитки від пасажирських перевезень можуть сягнути 14,3 млрд грн. При цьому залізниця не отримує від держави коштів на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це і передбачено ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».

Як повідомлялося раніше, за останні чотири роки Укрзалізниця придбала 70 нових пасажирських вагонів та ще 200 модернізувала.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?