Вже в березні розпочне курсування територією України новий регулярний транзитний контейнерний поїзд з Білорусі до Румунії. Він стане восьмим транзитним контейнерним поїздом, що здійснює перевезення на постійній основі. Укрзалізниця спільно з іншими учасниками проекту забезпечила всі необхідні умови для його реалізації.

Маршрут поїзда територією України пролягатиме між станціями Удрицьк та Вадул-Сірет. У його складі планується перевозити не менше 32 вагонів з контейнерами.

Одна з переваг такої логістичної схеми вантажоперевезень полягає в мінімізації часу доставки. Орієнтовний час слідування нового поїзда територією України становитиме приблизно півтори доби. Вантажовідправники обирають цей вид перевезень, тому що він є економічно вигіднішим порівняно з іншими видами транспорту та забезпечує кращу схоронність вантажів.

Укрзалізниця постійно реалізує перспективні логістичні схеми перевезень вантажів, серед яких контейнерні — найбільш прогресивний і ефективний спосіб доставки вантажів за принципом «від дверей до дверей». Раніше повідомлялося, що тільки у 2018 р. Укрзалізниця запустила вісім нових регулярних контейнерних поїздів, які курсують за встановленим розкладом у визначені дні тижня та забезпечують прискорену доставку вантажів у контейнерах.

Довідка

У 2018 р. Укрзалізниця перевезла 334 963 великотоннажні контейнери в ДФЕ (двадцятифутовому еквіваленті), що на 13 % більше обсягів 2017 року (295 479 ДФЕ). Збільшення відбулось у всіх видах сполучення: транзитному — на 24 %, експортному — на 17 %, внутрішньому — на 11 % та імпортному — на 8 %.

У складі контейнерних поїздів, яких на постійній основі курсує вже 17, у тому числі сім транзитних, у минулому році перевезено 95 700 ДФЕ, що становить 29 % від загального обсягу перевезених контейнерів.