У дорожньому енергодиспетчерському пункті служби електропостачання регіональної філії «Одеська залізниця» нещодавно впроваджено сучасну автоматизовану інформаційну систему диспетчерського управління електромережами філії.

Це — трирівнева система, що включає АРМ диспетчера, відеостіну з восьми рідкокристалічних LED-панелей та базу даних. На моніторах у режимі реального часу транслюється поточна ситуація на мережі з підключенням усіх енергодиспетчерських кіл залізниці. Це дає змогу прискорювати оперативну роботу, моделювати будь-які ситуації, керувати перемиканнями, бачити навантаження мережі під час перевізного процесу, злагоджено співпрацювати з міськими постачальниками електроенергії, контролювати і синхронізовувати роботу диспетчерів та об’єктів усієї філії.

 Наразі система працює у тестовому режимі. До неї в найближчому майбутньому додадуться блоки безперебійного живлення, що дадуть змогу без електроенергії моніторити ситуацію по залізниці протягом 2—3 год.

Зазначимо, що за технічним оснащенням Одеська займає лідируючі позиції серед інших філій АТ «Укрзалізниця», адже 2/3 залізниці базуються на сучасних системах телемеханіки.