У другому кварталі 2018 року Укрзалізниця переходить на електронну систему продажу послуг користування вантажними вагонами, – Євген Кравцов

19 квітня 2018, 15:09

У другому кварталі 2018 року Укрзалізниця планує розпочати продаж послуг користування вантажними вагонами компанії через електронні торгові майданчики. Про це сьогодні на ІІІ Українському інфраструктурному форумі в Києві повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«У другому кварталі цього року ми плануємо перейти на електронну систему продажу і котирування вартості перевезень у вантажних вагонах – через майданчик «Prozorro. Продажі». Це дозволить сформувати об’єктивну картину на попит нашого вагона з боку ринку і визначити збалансовану вартість вагона для клієнта. Запровадження цього прозорого механізму має зняти будь-які питання щодо реальної вартості перевезення», - повідомив Євген Кравцов.

Передбачається, що на електронні торги виставлятиметься частина порожнього парку вагонів і за їх результатами визначатиметься ціна для всього парку вагонів за видами та на певну дату.

Продаж послуг користування вагонами через електронні майданчики – це другий етап дерегуляції вагонної складової тарифу, яка має на меті запровадити  справжню конкуренцію на ринку вагонів. На першому етапі було запроваджено економічно-обґрунтовану вартість користування вантажними вагонами, завдяки введенню в дію на початку 2018 року нового порядку визначення плати за використання власних вагонів Укрзалізниці в процесі перевезення вантажів.

Нагадаємо, що 17 січня 2018 року правління ПАТ «Укрзалізниця» затвердило процедуру визначення плати за використання власних вагонів Укрзалізниці. Таким чином завершено процес дерегуляції вагонної складової тарифу для парку власних вагонів компанії. Відповідні кроки ПАТ «Укрзалізниця» здійснило на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2017 року № 64 та наказу Міністерства інфраструктури України від 7 грудня 2017 року № 425 «Про внесення змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?